„Dopis poradců managementu“

„Dopis poradců managementu“
3. 12. 2020, 00:01 | Doporučit

Jak by to dopadlo, kdyby se obrátil Ježíš na pomoc současných odborníků managementu!!!

Odesilatel: ProfiKonsult, Společnost pro poradenství v managementu. 
Adresát: Ježíš Nazaretský

Děkujeme za zaslání údajů o dvanácti mužích, které jste si vybral jakožto kandidáty pro manažerské posty Vaší nové organizace. Jejich osobní profily jsme prozkoušeli sérií našich obvyklých testů a posíláme vám výsledné údaje: 

V úvodní části nejprve několik souhrnných postřehů o povahových typech osob, které jste si vybral. – Většina kandidátů jsou lidé spíše průměrně nadaní, nemající kvality, které vysoké řídící pozice vyžadují. Jejich povahové rysy ani původ neodpovídají nárokům na efektivnost a loajalitu, ani na velkolepou vizi, jíž bude pro rozvoj Vaší organizace zapotřebí. 

Dílčí výsledky analýzy. 
 - Speciální výhrady bychom si dovolili vznést v případě Šimona zvaného Petr: muže, se kterým Vy počítáte pro řídící pozici ve vedoucím týmu. Naše testy povahové typologie v jeho případě odhalily dispozici k nestálosti. Je to silně emocionální typ, má sklony k impulzivnímu jednání a k neúměrnému nadšení v situacích, kdy je rozrušen. Zároveň má silný obranný reflex a tendenci ventilovat své pocity ve stresové situaci, ať už výbuchem hněvu či naopak pláčem. Má také přehnané sebevědomí, je typem člověka, který se domnívá, že může třeba chodit po vodě, ale ve skutečnosti do ní samozřejmě zahučí jako kámen. Máme důvody se domnívat, že bude-li jeho loajalita vůči Vám a Vaší organizaci vystavena zkoušce, Šimon Petr selže. Tento typ člověka může stěží být základem, na kterém byste mohl budovat svou církev. 
          - Další výrazné výhrady bychom rádi vznesli v případě muže jménem Tomáš. Osobnostní testy u něho potvrdily až chorobnou nedůvěřivost, potřebu si všechna sdělení osobně ověřovat, někdy i poněkud patologickým způsobem. Vzhledem k tomu, že není schopen pracovat s informacemi, které mu poskytnou kolegové, nedoporučujeme ho rozhodně ani do širšího týmového vedení. 
          - Podobně je na tom i Nathanael zvaný též Bartoloměj. Opět se jedná o osobnost s takřka chorobnými projevy nedůvěry vůči spolupracovníkům. V jeho případě je ovšem nedůvěra motivována spíše místem, z něhož konkrétní osoby pocházejí. Skutečně závažný je v tomto případě zejména fakt, že trpí předsudky vůči osobám pocházejícím z regionu, který Vy sám uvádíte jako místo trvalého bydliště. Taková latentní nedůvěra vůči zázemí vedoucího může v zátěžovém okamžiku vážně ohrozit celou organizaci. 
          - Dále jen zběžně upozorňujeme na disharmonické zázemí, z něhož pocházejí Jan a Jakub, zvaní též Synové hromu. Nejen o jejich otci, ale i o dalších mužských členech jejich rodu je všeobecně známo, že propadají záchvatům zuřivosti a hněvu. Nemusíme Vás jistě upozorňovat, že top-manager musí být především schopný harmonického jednání s týmem i podřízenými a neohrozit nikdy dobré jméno firmy neadekvátním chováním.
 - S radostí Vám nicméně sdělujeme, že jsme u jednoho z Vašich kandidátů objevili značný potenciál. Jedná se o talentovaného, velice schopného a charakterního člověka. Má speciální vlohy pro komunikaci s lidmi, navazuje snadno kontakt. Krom toho vykazuje i zdravou ctižádost a má speciální vlohy pro zodpovědnost za finanční aspekty chodu jakékoliv větší či menší organizace. Proto plně souhlasíme s Vaším výběrem v případě Jidáše Iškariotského. 

Pakliže byste od naší organizace žádal provedení další profilové analýzy nebo chtěl výběr vhodných managerů delegovat na naše odborníky, jsme Vám samozřejmě k dispozici. 
S přáním všeho nejlepšího Vám i Vaší organizaci – ProfiKonsult, Společnost pro poradenství v managementu, obchodní adresa: P. O. Box 223, pošta 412 v Galilei. 

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
František-zima
František-zima
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Popeleční středa
Popeleční středa
Velikonoce
Velikonoce
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další