Chvála za časů Korony

Chvála za časů Korony
25. 3. 2020, 08:29 | Doporučit

Včera mi jízdní policie v našem příměstském lese vytkla, že nemám roušku. Nevěděla jsem, že les je „veřejné prostranství“. Situaci zachránil můj pes, protože měl náhubek.

Obě policistky zřejmě usoudily, že nejsem nedisciplinovaná senilní osoba, a že mě pro tentokrát nezatknou. Oddechla jsem si, to se ví!

Ráno jsem ve sprše chválila Hospodina, Otce, Syna i Ducha, za teplou i studenou vodu, za voňavé mýdlo, čistý ručník a dobrou snídani s ještě lepší kávou, která mě očekávala na stole. Je zajímavé, jak nás najednou upoutávají maličkosti. Doma čistá postel, kytky, kterým se daří díky svobodnému používání vody z kohoutku. Lednice, ve které nic nechybí, dostatek zásob i vhodného oblečení.  Tak samozřejmé položky, tak samozřejmé konzumování jídla i čisticích prostředků! Napadá mě někdy, že jsou to vlastně dary?

Z nemocnice, v které jsem už půl roku objednaná na dubnovou operaci, mi zavolali a účastně se zeptali, jestli jsem v pořádku. Nabídli mi, že provedou všechna předoperační vyšetření, kdyby selhalo obvodní zdravotnické středisko. Volající paní byla klidná, laskavá a informovaná. Z jejího hlasu nebyla slyšet nervozita ani netrpělivost. Povzbudivá chvíle pro budoucího pacienta jak naprogramovaná do nejistoty všedního dne!

Napsala mi moje dobrovolná asistentka, která mi pomáhá číst nečitelné papíry a trefit na místa, na která kvůli chatrnému zraku sama netrefím. Má prý pro mě audioknížku, kterou mi koupila těsně před tím, než z se zavřela knihkupectví. Tahle paní o sobě říkává, že nemá talent na dárky. A přece – zdá se, že za časů Corony nám nápady přicházejí naproti. A nejsou to vždy nápady ledajaké.

Mailem jsem obdržela ze dvou míst nabídku doma vyrobených roušek od jiných dobrovolníků, kteří myslí na to, že těžce zrakově postižený člověk si sám roušku nejspíš neušije. Jsou tak vstřícní a laskaví od „přírody“ nebo je to vnuknutí od Pána chlebů vezdejších?

Mívám problémy s dýcháním, zejména v noci. Problém se nyní zjevil i ve dne, protože s rouškou se dýchá hůř. Na procházce jsem si v duchu prozpěvovala písničku od V+W z časů válečných o tom, že je divný svět, divná láska, když se mají dva rádi, ale když jim při líbání plynová maska vadí.

Jsem na tom dobře i v roušce. V lese sice aktuálně k líbání nikdo vhodný není, ale za chvíli budu doma a roušku si sundám, třeba i kvůli láskyplnému políbení. Hlavně neztrácet hlavu a myslet pozitivně, doporučují psychologové.

Psychologické rady nejsou univerzální, já vím. Ale v poslední době, za časů Corony a roušek, jsem si už nejednou vzpomněla na zcela poslední, avšak jedinečný verš Bible, který v překladu Viktora Fischla zní takto:

Vše, čemu dech byl dán, nechť chválí Hospodina.

Haleluja!

Delicie  Nerková

březen 2020

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
František-zima
František-zima
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Velikonoce
Velikonoce
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další