Stali jste se BLÍZKÝMI Kristovou krví

Stali jste se BLÍZKÝMI Kristovou krví
23. 10. 2020, 06:30 | Doporučit

Po více než týdnu izolace z důvodu koronaviru jsem začala silně pociťovat osamělost z chybějícího pohledu na lidskou tvář, doteku, prostě osobní blízkosti s druhými a taky jsem se ptala po smyslu toho nedobrovolného odloučení. Jistě, voláme si, dá se setkat po internetu, ale člověk je tam jaksi daleko.

Začala jsem si stěžovat Hospodinu a volat k němu s prosbou o útěchu, nebo nějaké světlo, protože jsem se bála, že skončím v sebelítosti jako oběť. Přišlo mi vstříc čtení toho dne: „Vy, kteří jste kdysi byli vzdáleni, stali jste se blízkými Kristovou krví.“ (Ef 2) Vnímala jsem v tom jakési pozvání hledat v Ježíši jiný druh blízkosti s lidmi než ten fyzický. Blízká Kristovou krví jsem si s celým zástupem lidí, v něm prostě nejsem sama, i když v izolaci. Ten večer se k tomu přidalo další pozvání skrze setkání nad Biblí po Skypu. Bylo to z knihy Geneze 3: „Syny budeš rodit v utrpení …Eva, protože se stala matkou všech živých.“ 2010-Duchovní-pouť-Izrael-Michael 604S komentářem, že Eva je nazvána matkou i po hříchu. Tedy nic nemůže zničit povolání k mateřství, i k tomu duchovnímu, ani žádná nemoc! K tomu se další den připojilo připomenutí z listu Efesanům 3: „Bůh ve mně působí svou mocí“. Je to přece moc Boží dcery, vykoupené Kristovou krví, která může jednat v jeho jménu!

Začala jsem v těch postupných Hospodinových pozváních vnímat, že můžu naplnit tuto izolaci a vlastně určitou zkušenost utrpení mocnou přímluvou za druhé, kteří kdekoliv na světě trpí samotou, nemocí, ne z nějaké výšiny toho, komu je dobře a tedy se blahosklonně za někoho pomodlí. Přimlouvat se, aby se Ježíš prolomil svou láskou do jejich opuštěnosti, smutku, izolace. Můžu ze své vlastní bídy jednoduše prožívat duchovní mateřství a tím se stát blízkou v Kristově krvi. Můžu nově objevovat rozměr Kristova těla – teď sice ne fyzicky (a těším se, až to půjde), ale ne o to míň opravdově.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Adventní koncerty 2021

Advntní kocerty_WEB_2

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
František-zima
František-zima
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Velikonoce
Velikonoce
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další