Požehnaná krize v době nákazy

Požehnaná krize v době nákazy
28. 4. 2020, 00:55 | Doporučit

Tady si snad někdo dělá legraci už tím názvem. Je to cynik, nebo necita, nebo ulítlý psycholog, nebo nedej Bůh jeden ze zbožných bláznů? Ne jen paralela od šicí dílny k šití corona roušek, je nepřehlédnutelná a snad inspirativní. Jen to nezkoušejme kopírovat, protože s každým to má Bůh hodně originálně.

Přesně před 160 lety v severní Itálii také řádila smrtelná nákaza jménem tyfus. Ve vesnici Mornese se jedna mladá žena Marie Dominika, v té době zdravá a plná síly, rozhodla podstoupit riziko a jít pečovat o nemocné příbuzné. Nakazila se a ocitla se velmi rychle ve smrtelném nebezpečí. I když se po nějaké době uzdravila, už se jí nevrátila plná síla. Poprvé ve svém životě se setkala s vlastní slabostí a křehkostí a to pro ni byla úplně nová životní situace. Do té doby spoléhala na svou zdatnost, vynikala nejlepším výkonem, měla jistou práci i pozici ve vesnici, ale najednou se o nic z toho nemohla opřít. Krize. okna-hraduStála před dvěma možnostmi: uzavřít se v hořké beznaději, sebelítosti a křivdě, nebo v této situaci vlastní chudoby, se ptát Boha: „Kdo, Pane, skutečně jsem?“ a hledat, co vůbec má dělat, když už se nemůže vrátit ke své práci. Po určitém čase modlitby a přemýšlení se rozhodla pro druhou variantu. Právě v této situaci vlastní slabosti, nemoci a setkání se s nebezpečím smrti, odpověděla Bohu: dala mu život do rukou právě tak, jak byla a On dal nový smysl jejímu životu: pozval ji k tomu, aby založila šicí dílnu pro dívky, které se tak mohly naučit řemeslu a také díky její zkušenosti setkat s živým Bohem. Z této její krize identity vznikly pak i sestry salesiánky.

V této koronavirové pandemii "jsem si, jako mnozí jiní, založila "soukromou šicí dílnu", roušek a náhubků všeho druhu. Až potom mi došla ta paralela.

Leckdo z nás prožíváme podobnou krizi: ohrožení zdraví, pracovní pozice, vztahů…. a stojíme před stejnou volbou jako tehdy Marie Dominika: smrt nebo život: hořkost nebo odevzdanost? Co se mnou udělá konfrontace s vlastní i cizí slabostí, smrtelností a křehkostí? Jaké nové dary ve mně probudí? A k čemu mě zve Bůh? 

J.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Adventní koncerty 2021

Advntní kocerty_WEB_2

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
František-zima
František-zima
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Popeleční středa
Popeleční středa
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další