Postní doba trochu netradičně

Postní doba trochu netradičně
14. 3. 2019, 18:47 | Doporučit

Pokud vám unikly Fchodoviny s postním impulsem naší bedýnky, čtěte tady a teď. A nasaďte veškerou svou odvahu.

Postní doba je čas velmi vzácný, neb je posledním časem přípravy katechumenů na křest. A že nám jich letos Pán svěřil požehnaně, pokud se něco nezhatí, mělo by jich být pokřtěno až osm. Je to ale zároveň čas našeho doprovázení katechumenů a je i časem naší přípravy na obnovu křestního vyznání.

Taková příprava však znamená pravou „metanoiu“, životní změnu, která začíná v srdci a přejde s odvahou do jednání. Jelikož jednou z našich největších slabin je, jak málo se známe ve farnosti, a přitom máme tvořit společenství, které má být soudržné, starat se jeden o druhého, o společné programy včetně našich objektů atd., a přijímat nově příchozí. Zkusme znovu zopakovat naše postní návštěvy jako před třemi a taky pěti roky. O co jde?
Jde o změnu našeho smýšlení. Někoho, byť neznámého, pozvat, anebo být sám pozván na návštěvu, nebo s ním jít na výlet. Není to obtěžování, ale projev obyčejné přirozené touhy po přátelství a zájmu o ty, kdo jsou kolem mne. Je to projev lidskosti a solidarity a nikoli vlezlosti, či porušování soukromí.
Ano, je to tak, že mnozí z nás do toho půjdou s velkými obavami, zda si nevytáhnou „nějakého kyselého Pepu“ nebo „věčně si stěžující Pepinu“. No, možná bude fajn, když tím kyselým Pepou či Pepinou nebudu pro ty druhé já sám. Konec konců nemá přece smysl nic nedělat ze strachu, že něco nevyjde ideálně. Když si s těmi druhými nesednu, tak se zas po setkání slušně rozejdeme a minimálně v kostele se při pozdravení pokoje budeme zdravit jako ti, kdo o sobě ví a ne jako totální anonymové. Před oltářem v KCMT bude od první neděle postní 10. 3. malá bedýnka s nápisem „Zvu tě k setkání a přijímám tvé!“ Do této bedýnky hoď své jméno a kontakt, počkej, až tam bude lístků víc a pak si vylosuj někoho, kdo o to stojí tak jako ty, a nebo kdo je ochoten změnit svoje smýšlení jako ty.
Když už do toho půjdeme, tak co vlastně máme podniknout? No jednoduše. Třeba se pozvete na oběd, nebo protože je to lepší a obě rodiny mají malé děti, tak na čaj a malý výlet podle našeho omalovánkového průvodce po Praze 11 a jejich význačných místech. Ten pro nás připravili Kateřina Hrbková Zeliňská a Josef Karhan. Nebo se pozvěte na bowling, nebo na jedno orosený, nebo na cappuccino po mši v 11, nebo na canastu či mariášek, nebo na čaj o páté, nebo prostě se jen tak jednoduše potkat a popovídat. A co se třeba setkat, přečíst si spolu nedělní evangelium na další neděli, porozjímat o něm a krátce se s ním pomodlit?
Tak nám přeji požehnané postní období plné skvělých setkání a mnohých Božích zázraků v našem životě s přímým Božím zásahem nebo třeba skrze jedno či dvě taková setkání s jinými. P. Michael

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

-------------------------------

kostelik+kcmt

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
František-zima
František-zima
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Popeleční středa
Popeleční středa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Velikonoce
Velikonoce
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další