Spolu s Biblí v ruce - po půlroce

Spolu s Biblí v ruce - po půlroce
24. 1. 2021, 07:00 | Doporučit

V říjnu  před dvěma lety se začali někteří scházet s Pavlou Editou Hercikovou k zastavením s Biblí. Přijali výzvu více poznávat Písmo a pustili se do toho. Scházeli se na faře a vytvořili pěkné společenství. Již nějakou dobu to nejde na živo, ale díky technické vymoženosti jakou je SKYPE se pravidelně vídají i nyní. A co jim to přináší? 

Společenství online
V této době, kdy je většina společenských akcí zrušena, si velmi cením toho, že se mohu účastnit společného čtení Písma na Skypu. Živé společenství je samozřejmě lepší, ale i tady cítím jasně přítomnost Ducha svatého. Mohu pozorovat, jak při čtení textu každého zaujme něco jiného. Jak stejný text ke každému promlouvá úplně jinak. Je obohacující uvědomovat si pohled jiných lidí a vnímat živost Písma. Stačí jen věnovat hodinu svého času a nechat se Pánem oslovit, vést a proměňovat. (JOHANA) 

Bible může být docela zajímavá „detektivka“
Nevím, jak jste na tom vy, ale já měla období nechuti ke studiu Bible. Více než „akademické“ studium mne více zajímá právě probíhající život a životní příběhy lidí kolem mne. V současnosti je situace jiná. Opět jsem našla ve čtení Písma zalíbení. Objevila jsem, že Bible může být docela zajímavá „detektivka“, může být dobrodružstvím. A to hned ve více rovinách.
Výzvou pro studium bylo pro mne i jedno vánoční setkání bývalých spolu-biřmovanců. Setkala jsem se zde s necitlivým misijním působením a výběrovým používání biblických citací jedné paní, dnes již z protestantské církve. Uvědomila jsem si, že má znalost Písma za moc nestojí.
Na místo Lectia divina se scholou je teď čas na setkávání online – s otcem Františkem či Pavlou Editou při ‚Spolu s Biblí v ruce‘. Děkuji tímto za možnost nechávat se provádět zkušenějšími a společně s nimi hledat a sledovat dané téma napříč celou Biblí. Právě ta komplexnost, souvislosti a sdílené životní zkušenosti v Písmu či nás samých, poznávání Pána Boha, to je to, co mne „bere“. (JANA FL.) IMG_0544

Boží slovo se stává posilou a útočištěm
Uvědomila jsem si, jak je společné setkávání Spolu s Biblí v ruce na Skypu  pro mne nyní něčím, co přímo přichází do mého pokoje, aniž bych někam chodila. Je to komfort. Poznávání Božího slova v této těžké době za námi přichází snadněji, což vnímám jako péči a jistotu Božího zájmu o mě i v takové době, kdy sami nikam příliš nemůžeme. Až koronavirus skončí, tak zase budeme muset za Božím slovem "po svých"… (ŠÁRKA) 

Slovo, které je živé a promlouvá do toho, co žijeme
Co pro mne znamená společné setkávání nad Biblí? Číst Písmo společně, i když teď se můžeme setkávat "jen" na skypu, je něco dost jiného než si je číst sama doma. Díky za výběr textů, které nás vedou k porozumění např. aktuálních liturgických textů svátků. Připadá mi, jako když světlo osvítí biblický text a osloví nás něčím novým – souvislostí, důrazem, aktuálností, která se dotýká konkrétních situací života. A děkuji i za společenství, které se postupně vytvořilo díky Editě, kdy sdílíme i své běžné radosti a starosti také v modlitbě. (JANA FR.)
2010-Duchovní-pouť-Izrael-Michael 405Vidíme paralely s tím, co je okolo nás 
K textu o Ráchelině pláči nad ztracenými syny (Mt 2,18 /Jer 31,15):
V mé blízkosti žije mladá ‚Ráchel‘, která porodila už dvě děti, které jí obě brzy po porodu zemřely! Je věřící evangelička, nemluvila jsem s ní o její bolesti, jen o tom vím. (MARIE F)
 
Jsem vděčná Pánu, že se spolu scházíme. Byť na dálku, jsme společenství. V ruce držíme Bibli, ale nejen to, víme o sobě, snažíme se i říci si, co právě děláme nebo prožíváme, a na závěr setkání to vkládáme do krátké společné modlitby… A mezitím čteme Písmo a hledáme – opět společně, co nám v něm Bůh říká. Objevujeme tak mnohem víc, než dokáže zahlédnout jen jeden. Děkuji vám všem za naše setkávání. (PAVLA EDITA H.)
 

Přidejte se, odkaz na skupinu na Skypu je zde: https://join.skype.com/O5MJeR6BAnNx

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

František-zima
František-zima
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Velikonoce
Velikonoce
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další