Společenství Sedm pramenů

Společenství Sedm pramenů
18. 5. 2017, 19:08 | Doporučit

Naše společenství se jmenuje Sedm pramenů. Vzniklo v devadesátých letech, kdy ve vršovické farnosti probíhala duchovní obnova...

Naše společenství se jmenuje Sedm pramenů. Vzniklo v devadesátých letech, kdy ve vršovické farnosti probíhala duchovní obnova. K rozlišení velkého počtu skupinek bylo nutné jejich pojmenování. Zakládající členy oslovilo při pouti do Svaté země místo na břehu Genezaretského jezera jménem Tabgha, kde vytéká sedm pramenů a působil zde Ježíš. Sedm pramenů také proto, že jsme každý odjinud, že nás dal dohromady Pán bez ohledu na věk, vzdělání a naše představy. Máme různé dary Ducha svatého, které chceme využít ke chvále Boží.

Před patnácti lety se jeden nesmělý pramének vydal na Jižní Město, časem zmohutněl a vydal další, menší. Naše touha, aby pramenů bylo 7 se zatím nenaplnila. Jsme ale velice vděční, že se můžeme pravidelně každých 14 dní scházet ve farním sále i při aktivitách naší farnosti. Za ty doby se mezi námi vytvořilo silné citové pouto, pocit, že jsme velká fungující rodina (18 členů), kde si můžeme bez obav sdělovat a společně prožívat naše radosti i starosti. Občas k nám zavítají k modlitbě naši přátelé a známí, program večera připravuje vždy někdo z nás podle svého uvážení a možností – v současné době nás obohacují znalosti našich studentek teologie. Máme vždy velký prostor k modlitbě, rozjímání, úvahám a diskusím i vzdělávání. Nikdy nechybí zpěv a radost z Boží přítomnosti, využíváme i video nebo audionahrávky, navštěvujeme společně kino, divadla, výstavy apod. Také výlety a poutě, společné oslavy svátků i narozenin zpestřují naši činnost. S přibývajícím věkem a neduhy ubývá energie, ale přibývá vděčnost a radost, že jsme Božími dětmi, děkujeme za každý den, který nám Pán dává a snažíme se dále pomáhat, ale hlavně se modlit a být světlem a solí pro své okolí.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
František-zima
František-zima
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další