Nedělní ohlášky 3. 12. 2017

2. 12. 2017, 15:00 | Doporučit

1. NEDĚLE ADVENTNÍ

Dnes se koná křížová cesta na Petřín. Sraz je ve 14.30 před kostelem Panny Marie na Strahově. 

Dnes v 16 h. vás také zveme do KCMT na další adventní koncert – Staročeské vánoce. Zazpívá nám Kateřina Kosová, slovem bude doprovázet Alfred Strejček.

V úterý 5. 12. přijde v 17 h. do KCMT Mikuláš. Zveme všechny děti a zároveň ještě uvítáme pomoc s koordinováním velkého množství příchozích. Dobrovolníci se mohou dostavit dnes v 19 h. do sálu KCMT, kde budou zasvěceni do podrobností. Moc děkujeme všem, kteří přiložili své ruce k balení dárkových balíčků! Další informace najdete u Aničky Procházkové na adrese: apro@seznam.cz.

Každý čtvrtek a pátek se v 6.45 budeme scházet v KCMT ke slavení eucharistie s  rorátními zpěvy při svíčkách. Během Adventu tak odpadají páteční bohoslužby slova.

Důležitá informace pro studenty, protože především jim je věnováno příští Zastavení u Matky Terezy. Tento čtvrtek v 19 h. nabídne prof. Jan Amos Víšek přednášku na téma: Jak si vybrat školu, kam směřovat po maturitě? 

Příští neděli vás zveme na další adventní koncert, kterého se zhostí flétnový soubor Vivat Flauto. 

V pondělí 11. 12. v 10.30 zveme všechny dříve narozené na keramickou dílnu pro seniory. Budeme vyrábět vánoční ozdoby v kombinaci keramiky a skla. Cena je 100 Kč, je nutné se předem přihlásit u paní Domšové (telefon na plakátcích), příp. v kanceláři. 

Také v pondělí 11. 12. nabízí Sdružení křesťanských seniorů v 16 h. přednášku P. Aleše Opatrného na téma Advent a vánoce. 

Adventní zpovědní dny: pro děti je plánován na 13.12. od 17.00 do 18.00 v KCMT. Pro dospělé pak u sv. Františka 19.12. 2017 od 17.00 do 20.00 (budeme přítomni čtyři zpovědníci).

V obchůdku je pro vás připravena pestrá nabídka stolních kalendářů na příští rok. Další už objednávat nebudeme, přijďte si tedy vybrat co nejdříve. 

Hledáme další osobu ochotnou úklízet kapli Matky Terezy. Momentálně chodí uklízet jedna maminka s malým dítětem, která by ocenila někoho k sobě, kdo by vypomohl s úklidem, případně jí pohlídal dítě, když bude uklízet. 

Na první i druhý svátek vánoční budou odpoledne otevřeny naše kostely, aby si lidé mohli přijít prohlédnout betlémy. Prosím, napište se do tabulky na nástěnce, kdo byste mohli přijít a podělit se o službu hlídání kostela. 

23. prosince od 13 do 19 hodin bude po území naší farnosti jezdit autobus s Betlémským světlem, kterým bychom chtěli našim sousedům přinést trochu světla, lásky a pokoje. Vedle Betlémského světla budeme lidem nabízet i cukroví, svařák a možná i hudbu. Uvítáme, pokud by se chtěl někdo přidat a pomoci, stačí třeba jen na část odpoledne nebo můžete darovat trochu cukroví. Více informací u P. Michala Prívary nebo na mailu farnivikar@kcmt.cz. 

"VÁNOCE DÁL" I tento rok se naše farnost zapojuje do projektu Vánoce dál, ve kterém můžete obdarovat děti ze sociálně slabých rodin na Jižním Městě. Máme zjištěná přání asi 40 dětí. Děti si přejí společenské hry, malá Lega, oblečení nebo výtvarné potřeby. Cena dárků se pohybuje do 500 Kč. Je možné přispět i malou částkou a složit se tak ve více lidech na jeden dárek. Pokud byste se chtěli nějakého dárku ujmout, obstarat jej a přinést do sakristie KCMT, kontaktujte Hanku Belošovičovou (605 708 471).

V lednu se opět otvírá příprava na Biřmování. Minimální věk 15 let, horní hranice není stanovena.  Ti, kdo mají zájem, nechť se přihlásí na e-mail: farar@kcmt.cz. Není možné, aby zájemce přihlašovali rodiče. Příprava bude probíhat rok a půl, vždy o nedělích, od 18.00 (mimo období prázdnin apod.). Prosím rodiče, aby ji zohlednili ve svém rodinném programu. Pokud se sejde skupina věkem zralých lidí, bude o ně postaráno v jiném čase.

Po 2. mši sv. v KCMT – prosíme o otočení židlí směrem k pódiu. Děkujeme. 

 

Příští neděle je 2. adventní

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Příprava na manželství  zima-2019

snoubenci kcmt19 zima

2018-Půlnoční vánoční bohoslužba

KCMT-s přenosovými vozy

Studentské mše 2018-19

STUDENTSKE MSE 1819

KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
František-zima
František-zima
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další