Záchranná síť

Záchranná síť
29. 4. 2019, 00:28 | Doporučit

1 J 1, 5 - 2, 2

Před nedávnem jsem navštívil cirkus a výkony artistů ve mně zanechaly hluboký dojem. Jak dokonale byli vycvičeni! Kolik hodin práce, kolik bolestivých pádů museli přestát tito lidé, kteří strávili své dětství přípravou na život, jehož hlavním cílem je přinášet ostatním lidem zábavu a rozptýlení.

Přiznávám se, že mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, když jedno malé děvčátko nezvládlo chůzi po provaze a z výšky takřka pěti metrů padalo na zem. Naštěstí se můj úlek a obavy zachytily a zhouply společně s drobným tělíčkem artistky v záchranné síti. S úlevou jsem sledoval, jak toto téměř neviditelné zařízení zachránilo lidský život. Děvče se z ní pomalu vysoukalo, uklonilo se publiku a sklidilo úlevný potlesk obecenstva. Za pár minut už provádělo podobný kousek znovu. Tentokrát se jí povedl na jedničku.

Je to neuvěřitelné, jak rychle se dokázala otřepat z nezdaru a vyrazila dál rozdávat radost a potěšení. Zkuste se ale zamyslet nad tím, co dělat když dojde k podobně krkolomnému pádu ve vašem životě (nemám teď na mysli ani tak polámané končetiny). Už se vidíte na zemi, duševně na dně, zhroucení, bezradní a nevíte, co dál. Ale vaše představy se nevyplní, protože vás do záchranné sítě zachytí Bůh. A tak namísto života v beznaději se před vámi objevuje možnost začít znovu. Místo toho, abyste strávili zbytek života ve výčitkách, že jste neodolali hříchu, dává vám Bůh novou možnost. Spolehněte se na Jeho milosrdenství, vyznejte se Mu ze svého hříchu a poděkujte Mu za další možnost začínat znovu. Kristus vás nikdy neopustí, bude vaším přímluvcem u nebeského Otce. Je navěky vaší záchrannou sítí, která vás uchrání od následků pádu a umožní vám, abyste se na jeviště života vrátili nezlomeni a plni odhodlání žít znovu a lépe.

Kristus nás zachraňuje bez ohledu na výšku, ze které padáme.

Překlad: Eva Sobotková, Lukáš Bajer, Deník mladých, roč. 10, č. 6, s. 21

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Studentské mše 2019-20

2019-20-STUDENTSKE MSE 1920

Příprava na manželství 2019-20

2019-plakat-priprava-n-manželstvi

KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
František-zima
František-zima
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další