Výlet do nepohody

Výlet do nepohody
20. 5. 2019, 00:37 | Doporučit

L 8, 22-25

Během návštěvy skupiny mladých lidí z Michiganu na Floridě jim místní nabídli, že se můžou vydat na průzkum pobřeží. Protože však teplota vody byla nižší než 26 stupňů Celsia, floridští chlapci odmítli potápění a pozorovali ostatní ze břehu. K velikému překvapení přátel ze severu tvrdili, že voda je příliš studená!

Po čase došlo k obrácené návštěvě. Mládež z Michiganu pozvala přátele z Floridy na „mrazivou cestu“ po přírodě severu. Co bylo cílem vzájemných návštěv? Vedoucí obou dvou skupin se dohodli, že „vyzkoušejí“ odolnost a přizpůsobivost svých přátel. Zajímalo je, jak budou reagovat, když se ocitnou v nepohodě, v prostředí, na které nejsou zvyklí a je jim neznámé.

Nepohoda a problémy slouží jako spolehlivé testovací zařízení našeho charakteru. Je to opravdu těžká zkouška, protože tu jde o něco velmi důležitého. Pravdou však zůstává, že i samotný Ježíš pozval některé své následovníky do nepohody. Řekl: „Přeplavme se na druhý břeh jezera.“ (L 8, 22) Strašná bouřka, která je na jezeře zastihla, odhalila charakterové slabiny učedníků. Stále ještě jim byly jejich životy a pohodlí milejší než následování Ježíše. A co jejich víra? Totálně selhala.

Důvěra Ježíšovi se nejlépe testuje v situacích, které jsou extrémní. Tak jako se mnoho zařízení a přístrojů musí vystavit při jejich zkoušení extrémním podmínkám, i život křesťana je vystaven situacím, které testují jeho charakter a připravují ho na nepřetržitý „provoz“ ve službě Bohu a lidem. Ať už v našem životě přijde jakákoli zatěžkávací zkouška, jedním si můžeme být jisti: „Nezanechám vás osiřelé, přijdu k vám.“ (J 14, 18) Když ti problémy a těžkosti zastřou zrak, naplní oči slzami a srdce smutkem, připomeň si slib Pána Ježíše, který platí i pro tebe: „...já jsem s vámi po všechny dny až do skonání tohoto věku.“ (Mt 28, 20)

Skutečná láska moc nemluví, ale víc koná.

Darrow Parker Překlad: Bohumil Kern, Pavlína Švábenská, Deník mladých, roč. 8, č. 42, s.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Studentské mše 2019-20

2019-20-STUDENTSKE MSE 1920

Příprava na manželství 2019-20

2019-plakat-priprava-n-manželstvi

Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
František-zima
František-zima
KCMT z dronu
KCMT z dronu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další