„Raz, dva, tři…“

„Raz, dva, tři…“
17. 12. 2018, 18:24 | Doporučit

1Tim 4,7-16

„Raz, dva, tři, dolů, dva, tři…“, znáte to? Nikdy jsem neměl rád rozcvičky – sotva lapám po dechu a ještě mám počítat. Jednoduše nejsem sportovní typ.

Ve městě, kde jsem vyrůstal, byl hokejový a fotbalový oddíl. Často jsem pozoroval zadýchané chlapce, jak běží po hrázi jeden za druhým. Každé ráno, v létě, v zimě, při cestě do školy mě předbíhal starší pán ve sportovním úboru s čelenkou a já jsem si jen povzdechl: „Mít takovou výdrž!“ Můj sportovní výkon spočíval tak akorát v zapnutí televizoru, abych se podíval na sportovní přenos a čas od času jsem si zahrál formulky na počítači.. Ale při pohledu na krásně vytrénovanou postavu svého kamaráda - kulturisty jsem tajně vzdychal a planul závistí. Dnes si dobře uvědomuji, že všechno, čeho tito lidé dosáhli , dokázali díky dobré tělesné kondici a mnoha hodinám tréninku.
V duchovní sféře platí stejný princip – o to víc, že při duchovním „cvičení“ nejde o vzhled, tělesnou sílu ani o výkonnost, ale o „zaslíbení nynějšího i budoucího života.“ (1Tim 4,8). A to už je něco, kvůli čemu se vyplatí namáhat. Cvičení je sice namáhavé, avšak podílí se na získání větší energie, síly, zdravého pocitu a v neposlední řadě se může podílet i na odstranění nadbytečných kilogramů. Při duchovním cvičení – modlitbě, čtení Božího Slova, rozjímání, meditaci, cvičíme-li poctivě, také „vypotíme“ přebytečné kalorie, které se na nás nalepily během každodenního života – živíme-li se nezdravou stravou. Čím se nezdravě krmíme, o tom víme nejlépe my sami. Nezačneme-li se „shazováním,“ snadno se staneme vyznavači „sedavého“ křesťanského životního stylu. A jestliže se tak už stalo, je otázkou našeho přežití, abychom zařadili do svého, možná jinak natřískaného, režimu chvíle duchovního cvičení. Určitě se nám to vyplatí. Tak pojďme: raz, dva, tři…Rozhýbejme se!

Chůze je vhodný druh tělesného cvičení.
Chození s Bohem je nevyhnutelné cvičení pro věčnost.

Koho obdivuji? Proč?
Jak je to s mým duchovním životním stylem? Které svaly potřebuji posílit?

Tom Felten
Překlad: Bohuslav Kern
Deník mladých, roč.7, č.34

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Příprava na manželství  zima-2019

snoubenci kcmt19 zima

2018-Půlnoční vánoční bohoslužba

KCMT-s přenosovými vozy

Studentské mše 2018-19

STUDENTSKE MSE 1819

Frantisek-zima
Frantisek-zima
sv. František
sv. František
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další