Křest - Děti i dospělí

Křest je první ze všech svátostí a je vstupní branou ke všem ostatním svátostem. V prvokřesťanské době bylo standartní křtít dospělé lidi na základě jejich křesťanské víry a případně zřejmě celé rodiny včetně dětí (srv. Sk 10,1-48 kde se jeví, že se to týkalo všech přítomných.) Dnes jsou proto běžně křtěni dospělí i malé děti.

Dospělí jsou křtěni, když uvěří v Krista, zřeknou se všeho co odporuje křesťanskému způsobu života a sžijí se s "Tělem Kristovým" (církví). K tomu, aby se zorientovali v co, lépe v koho vlastně věří a co s křesťanskou vírou a životem jde a co nejde dohromady a proč, slouží příprava na křest dospělého zvaná KATECHUMENÁT, v jehož běhu též poznají život církve.

Děti jsou křtěny tenkrát, jsou-li aktivními praktikujícími věřícími rodiče dítěte či alespoň jeden z nich. Celá praxe křtu malých dětí vychází z několika principů: vztahu Ježíše k malým dětem (srv Mt 19,13-15), z toho co se dělo v prvokřesťanské době, kdy rodiče nechávali spolu se sebou křtít i svoje děti a z touhy rodičů, aby děti měly podíl na věčném životě od počátku. To vše se pak potkává ve slibu rodičů, že vychovají své dítě v křesťanské víře. Vždy, ikdyž si myslíte, že nesplňujete podmínky křtu vy nebo vaše dítě, je dobré zkontaktovat kněze a probrat okolnosti. Často existují cesty o kterých jen nevíte.

Křest dospělého - Katechumenát

6. 9. 2018, 22:13 | Doporučit
Katechumenát je příprava nepokřtěných dospělých na přijetí svátosti křtu, biřmování a eucharistie a tím samozřejmě také ke křesťanskému způsobu života. Katechumenát trvá zpravidla jede…

Křest dítěte

4. 6. 2018, 22:10 | Doporučit
Vznik nového života je vždy novým zázrakem. U jeho počátku je vždy Bůh. Rodičovství je spoluúčastí člověka na tvůrčí moci Boží. Bůh staví člověka na tuto Zemi a dává mu určité poslání.…
Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
František-zima
František-zima
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další