1. Svaté přijímání-děti

1. Svaté přijímání-děti
4. 9. 2018, 12:40 | Doporučit

K prvnímu svatému přijímání přistupují lidé pokřtění jako děti ještě ve školním věku. U dospělých, kteří byli pokřtěni v dospělosti se váže první svaté přijímání na den přijetí křtu a biřmování, neboť přijetí eucharistie patří mezi iniciační svátosti. Více v sekci Jak na co a pro život.

V naší farnosti se děti připravují k prvnímu přijetí eucharistie zpravidla v období 2-3 třídy (vyjímečně jindy) a to po té co absolvovali alespoň jeden rok náboženství ve farnosti. Důvody jsou prosté.

1. Děti potřebují společenství svých vrstevníků. Je velmi cenné, aby se k tak krásné svátosti připravovaly děti pokud možno už s nějakými vazbami. Jeden z názvů pro přijetí eucharistie je communio - spolu-vjednotě a s tím společenství jednoznačně souvisí.

2. Společenství,které děti během přípravy vytvářejí, je i další skládačkou do mozaiky poznávání Boha. Pokud chcete, aby vaše děti žili jako Kristovy učedníci a směřovali ke svatosti, tak je dobré jim v tom pomoci. Podobně  jako nebude dobrý fotbalista nebo baletka bez tréninku, tak ani křesťan bez touhy a snahy více poznávat Boha. 

3. Pokud chceme aby se děti do kostela těšili a vy rodiče s nimi nemuseli případně zápasit  (zda jít či nejít na mši) je vyhlídka na setkání s kamarády, jednou z nejlepších pomocí.

4. Aby skupina mohla pracovat pokud možno celistvě, jsou důležité předchozí dobré vztahy mezi dětmi. Umění číst a psát, aby katecheté nenaráželi v této věci na zbytečné limity dané věkem či docházkou do školy.

Rádi bychom vám rodičům tímto způsobem pomohli ve víře děti doprovázet, ikdyž jste to primárně u křtu svých dětí slibovali vy.

V průběhu roku se děti též připravují na svátost smíření, kterou absolvují dříve než jdou k 1. sv přijímání. Podrobnosti, kdy a kdo náboženství vede hledejte v sekci: Náboženství - katecheze.

------------------------

Mše svatá je zpřítomněním Ježíšovy oběti - jeho smrti na kříži a zmrtvýchvstání, v naší době. Uskutečňuje se při ní pro nás dílo našeho vykoupení. Také je to jeho velikonoční hostina, v níž se nám dává za pokrm, duše se naplňuje milostí a dává se nám záruka budoucí slávy. Eucharistie je zdrojem a vrcholem celého křesťanského života. Obsahuje celé duchovní dobro církve, Krista samého.
Ježíš v eucharistii není přítomný materiálně, je však přítomný osobně, neviditelně, skutečně. Celý Kristus je přítomný jak v podobě chleba, tak v podobě vína.

Z praktických důvodů se při katolické bohoslužbě podává pouze eucharistický chléb. „Podobojí" (Tělo a Krev Kristova) jen při zvláštních příležitostech. Jednu hodinu před přijetím těla Kristova se má dodržovat eucharistický půst. Voda a nezbytné léky půst neruší.

 

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Modlitba chval

2019-chvály

Studentské mše 2018-19

STUDENTSKE-MSE-2019

Velikonoce
Velikonoce
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
František-zima
František-zima
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další
NOC