Idea komunitního centra

Idea komunitního centra
6. 9. 2018, 00:01 | Doporučit

Kdybychom si chtěli pomoci biblickým textem vystihujícím ideu Komunitního centra, byl by asi nejpříhodnější text následující:

Jan 17:15  Neprosím, abys je vzal ze světa, ale abys je zachoval od zlého. 16  Nejsou ze světa, jako ani já nejsem ze světa. 17  Posvěť je pravdou; tvoje slovo je pravda. 18  Jako ty jsi mne poslal do světa, tak i já jsem je poslal do světa. 19  Sám sebe za ně posvěcuji, aby i oni byli v pravdě posvěceni. 20  Neprosím však jen za ně, ale i za ty, kteří skrze jejich slovo ve mne uvěří; 21  aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli v nás, aby tak svět uvěřil, že jsi mě poslal. 22  Slávu, kterou jsi mi dal, dal jsem jim, aby byli jedno, jako my jsme jedno - 23  já v nich a ty ve mně; aby byli uvedeni v dokonalost jednoty a svět aby poznal, že ty jsi mě poslal a zamiloval sis je tak jako mne.

Dá se říci, že idea je tedy jasná. Bůh vtělený v dějinách. Stvořitel uprostřed stvoření. Tak jako Bůh přišel do světa a stal se člověkem tak v historii církve byli křesťané přítomni se svojí vírou a dokonce se svými stavbami jako součást společnosti tak se k tomu stavíme i dnes.

Byli doby kdy kostely byly útočiště v dobách nebezpečí, byli doby kdy kostely byly kolébkami vzdělanosti a umnění a dnes pokud je třeba postavit kostel na sídlišti má splňovati podobné parametry byť v jiných souřadnicích času a tedy i potřeb.

Komunitní centrum (dále jen KC) je svojí ideou otevřeno pro všechny, kdo jsou synchronní s křesťanskými hodnotami byť nemusí být členy církve či aktivními věřícími. Chce být službou místní komunitě v duchu křesťanském. Chce být zázemím pro komunitu Jižního města, aby žila vytvářela vztahy v dnešním anonymním světě.

De facto je to velmi podobné tomu co přinášely první křesťanské komunity do světa řeckořímského.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Modlitba chval

2019-chvály

Studentské mše 2018-19

STUDENTSKE-MSE-2019

KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
František-zima
František-zima
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další
NOC