Nedělní ohlášky 9. 9. 2018

Nedělní ohlášky 9. 9. 2018
8. 9. 2018, 15:00 | Doporučit

DVACÁTÁ TŘETÍ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

 • Na náboženství v naší farnosti mohou chodit již děti předškolního věku.Výuku mají formou hry. Pro přípravu dětí k přijetí svátostí vyžadujeme absolvování alespoň jednoho roku výuky v naší, nebo jiné farnosti a znalost čtení a psaní. Když se děti mezi sebou znají a mají již určité vědomosti, tak se s nimi lépe pracuje a zároveň jsou obohaceny o společenství. Náboženství pro náctileté (druhý stupeň ZŠ) také není jen o vědomostech, ale i o společenství. Rádi bychom proto povzbudili k účasti i ty, kteří již mají výuku náboženství ve škole. Poznávat Boha můžeme i skrze vztahy. Když chcete, aby z dítěte byl sportovec, nebo tanečnice, tak mu umožníte pravidelně trénovat. Když chcete, aby dítě poznávalo Boha a církev, tak je třeba podle toho upravit priority. Rádi vám rodičům pomůžeme děti na cestě víry doprovázet. 
 • Máte poslední možnost přihlásit svoje děti na náboženství. Přihlášky jsou k dispozici na nástěnkách nebo na webu. 
 • Maminky dětí, které chodí na náboženství, zveme na duchovní obnovu s P. Michaelem Špilarem na Svaté Hoře v termínu 12. – 14. října. Podrobnosti najdete na nástěnkách. Přihlašujte se prosím mailem na adresu hamalova@kcmt.cz, a to do 23. 9. Míst je omezeně.
 • Prohlédněte si náš farní web www.kcmt.cz, který během prázdnin prošel změnami v uspořádání a najdete na něm nyní mnohem více informací.
 • V průběhu září se během pátečních adorací budeme modlit za obnovu naší farnosti. 
 • Ve středu se nebude zpovídat od 16, ale až od 17 h.
 • Ve čtvrtek v 19 h. vás zveme na povídání o Františkánských městských misijích s P. Jakubem Sadílkem. 
 • Program následujících týdnů je díky oslavám 80. výročí posvěcení kostela sv. Františka velmi pestrý. Podrobnosti najdete na plakátcích, na webu a ve skládacím letáku. 
 • První schůzka volnočasového oddílu Vosa, pro kluky školního věku, se koná v úterý 11. září od 17:00 v KCMT. Sraz je u věže. Jsou zváni i bývalí členové, noví zájemci a rodiče. Díky podpoře Prahy 11 pořídil oddíl Vosa vybavení na elektronické tvoření. Oddíl  přivítá i mladé muže, kteří by se po zaškolení zapojili jako vedoucí. Informace o oddílu najdete ve Fchodovinách.
 • Kdo uvažuje v přístím roce o uzavření manželství, nechť se co nejdříve přihlásí na přípravu u manželů Zindulkových. Plákát a kontakt na ně najdete na nástěnce nebo na webu.
 • Pokud mezi nás chodí někdo, kdo uvažuje o křtu a ještě se neozval, nechť tak učiní co nejdříve. Pokud vy sami víte o někom, kdo uvažuje o křtu, povzbuďte ho buď k účasti na Alfě či rovnou na katechumenátu.
 • Československý komorní orchestr Praha naší farnosti opět nabízí vstupenky zdarma na koncert v Obecním domě. Podrobnosti včetně kontaktu, na který si lze o vstupenky napsat, najdete na nástěnkách. 

Po 2. mši sv. v KCMT prosíme o naštosování židlí po 5 ks. 

Příští neděle je 24. v mezidobí

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Modlitba chval

2019-chvály

Studentské mše 2018-19

STUDENTSKE-MSE-2019

KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
František-zima
František-zima
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další
NOC