Co  je to alfa?

Co  je to alfa?
27. 5. 2017, 12:54 | Doporučit

Po Londýně, kde to všechno začalo, máte nyní i Vy možnost zúčastnit se této zajímavé a celosvětově úspěšné akce. A to v u nás na Jižním Městě. Nevíte ještě, o co jde? Tak to je vážně dobrý důvod to osobně prozkoumat.

Co to vlastně je? Stručně řečeno jde o sérii asi deseti bezplatných přednáškových večerů v přátelském prostředí. Usměvaví organizátoři Vás hned po přivítání usadí a pohostí. Naservírují kvalitní teplou večeři. Zde malá vsuvka: jste tu milými hosty, tedy samozřejmě nic neplatíte – za pití, za večeři, za kvalitní přednášky, ani za zákusek s kávou (či čajem) podávaný poté. Ono to vlastně až tak samozřejmé není, ale zřejmě jim na Vás záleží, váží si Vás, takže to za Vás zatáhnou, a Vy se můžete cítit relaxovaně a přitom se něco dozvědět. Užijte si to :-)

Ještě před přednáškou se u stolů obvykle rozproudí příjemná konverzace mezi účastníky. Seznámíte se tu s lidmi jako jste Vy, s lidmi které podobně jako Vás zajímá něco víc, než cesta do práce a z práce, nákupní centra a konzumní styl života. – Zatím samá pozitiva, že? Možná si říkáte:
„A teď to přijde. Co po mně asi budou chtít?“ Můžete zůstat v klidu, absolutně nic, co byste Vy sami nechtěli. Můžete v zásadě odejít, kdykoliv by se Vám něco nezdálo.

Po večeři proběhne asi půlhodinová přednáška na téma daného večera, které předem znáte. Jako přednášející jsou vybíráni skutečně kvalitní lidé, zkušení lektoři. A nečeká Vás věru žádné plácání – od počátku logicky strukturováno, od jasného k obtížnějšímu, vše solidně podloženo vědeckými důkazy či racionálními argumenty. Nemusíte se na druhé straně lekat ani nějakého těžko srozumitelného, vědátorského projevu. Vše je řečeno lidsky pro lidi, občas i s humorem. Asi by se slušelo zmínit podstatné – jde o stručný úvod do moderního křesťanství.

Počítáte se mezi nevěřící, agnostiky, lidi uvažující o hlubším smyslu života? Jste hledající? Máte otázky? Jste v dětství pokřtěni ale dosud nepraktikující? Možná i se skeptickým názorem na Boha či církev? Pak je příležitost poslechnout si přednášky na kurzu Alfa právě pro Vás. Nebo máte v rodině někoho v tomto směru nepolíbeného a nevíte, jak s ním o těchto věcech hovořit? Doporučte mu tuto příjemnou, nenásilnou a nejpřirozenější formu, jak si o tom něco poslechnout a případně podebatovat.

Ano, povídání – nejde totiž jen o to něco si poslechnout, ale tyhle věci prakticky vždy vyžadují otázky a odpovědi, a klidně i další otázky či námitky, které bude někdo s respektem a laskavostí schopen zodpovědět. Alespoň se pokusí napovědět. A to se právě odehrává v takzvaných diskusních skupinkách, kam se po moučníku můžete přesunout. Skupinky jsou moderované, aby se všichni účastníci cítili dobře.

Nakonec tedy alespoň jedna reference z mnoha: doporučení z úst pána, který není žádný hlupák, a který osobně kurz Alfa absolvoval.

„Neznám žádný jiný kurz, který by obsáhl úvod k základům křesťanské víry tak přístupným způsobem a byl tak relevantní pro dnešního člověka“, řekl David Suchet, britský herec, představitel populárního Hercula Poirota.

Zkusíte to taky? Jste pozváni. Přihlásit se můžete pomocí e-mailu nebo se dohodněte telefonicky. Klikněte a můžete rozšířit své obzory a poznat nové lidi.

e-mail: alfa.kcmt@gmail.com (stačí uvést jméno, věk a kontakt) nebo tel. 733770847.

KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
sv. František
sv. František
Velikonoce
Velikonoce
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další