Co  je to alfa?

Co  je to alfa?
27. 5. 2017, 12:54 | Doporučit

Po Londýně, kde to všechno začalo, máte nyní i Vy možnost zúčastnit se této zajímavé a celosvětově úspěšné akce. A to u nás, na Jižním Městě.

Nevíte ještě, o co jde? Tak to je vážně dobrý důvod to osobně prozkoumat.

Co to vlastně ALFA je?

Stručně řečeno, jde o sérii asi deseti, bezplatných, přednáškových večerů v přátelském prostředí, které nabízí prozkoumat křesťanskou víru. Stručný úvod do moderního křesťanství.

Po přivítání a usazení následuje výborná večeře.

Zde malá vsuvka. Jste milými hosty, tedy samozřejmě nic neplatíte – za pití, za večeři, za kvalitní přednášky, ani za zákusek s kávou (či čajem) podávaný poté. Ono to vlastně až tak samozřejmé není, ale zřejmě jim na Vás záleží, váží si Vás, takže to za Vás zatáhnou, a Vy se můžete cítit relaxovaně a přitom se něco dozvědět. Užijte si to :-)

Ještě před přednáškou se u stolů obvykle rozproudí příjemná konverzace mezi účastníky. Seznámíte se tu s lidmi jako jste Vy, s lidmi které podobně jako Vás zajímá něco víc, než cesta do práce a z práce, nákupní centra a konzumní styl života.

Zatím samá pozitiva, že? Možná si říkáte: „A teď to přijde. Co po mně asi budou chtít?“ Můžete zůstat v klidu, absolutně nic, co byste Vy sami nechtěli. Můžete v zásadě odejít, kdykoliv by se Vám něco nezdálo.

Po večeři následuje asi půlhodinová promluva na téma daného večera. Jako přednášející jsou vybíráni skutečně kvalitní lidé, zkušení lektoři a nečeká Vás věru žádné plácání – od počátku logicky strukturováno, od jasného k obtížnějšímu, vše solidně podloženo vědeckými důkazy či racionálními argumenty. Nemusíte se ale lekat nějakého těžko srozumitelného, vědátorského projevu. Vše je řečeno lidsky pro lidi, občas i s humorem.

Po promluvě přijde, při moučníku, čas pro diskuzi, povídání v menších skupinkách.  Nejde totiž jen o to něco si poslechnout, ale ruku v ruce s tématy prakticky vždy přicházejí otázky a ty vyžadují odpovědi. Otázky či námitky, které bude někdo s respektem a laskavostí schopen zodpovědět nebo se alespoň pokusí napovědět. Skupinky jsou moderované, aby se všichni účastníci cítili dobře.

Počítáte se mezi nevěřící, agnostiky, lidi uvažující o hlubším smyslu života? Jste hledající? Máte otázky? Jste v dětství pokřtěni ale dosud nepraktikující? Možná i se skeptickým názorem na Boha či církev? Pak je příležitost poslechnout si na kurzu Alfa přednášky právě pro Vás.

Nebo máte v rodině někoho v tomto směru nepolíbeného a nevíte, jak s ním o těchto věcech hovořit? Doporučte mu tuto příjemnou, nenásilnou a nejpřirozenější formu, jak si o tom něco poslechnout a případně podebatovat.

Nakonec alespoň jedna reference z mnoha. Doporučení z úst pána, který není žádný hlupák, a který osobně kurz Alfa absolvoval:

„Neznám žádný jiný kurz, který by obsáhl úvod k základům křesťanské víry tak přístupným způsobem a byl tak relevantní pro dnešního člověka“, řekl David Suchet, britský herec, představitel populárního Hercula Poirota.

Zkusíte to taky? Jste pozváni.

____________________________________________

Více k tématům a přihlášení zde.

Svědectví těch, kteří Alfu absolvovali: http://www.kcmt.cz/alfa-kurzy/neni-co-ztratit

Více z historie Alfy: http://katolalfa.cz/informace-o-kurzech-alfa

Další weby o Alfě: http://www.kurzyalfa.cz

Bohoslužby o prázdninách

u sv. Františka

 

  • Út 18:00
  • Pá 18:00
  • Ne 8:00 a 20:00

v KCMT

IMG_7608

  • St 18:00
  • Ne 9:30

Bohoslužby o letních prázdninách

sv. František
sv. František
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další